تامین اعتبارات مورد نیاز مجموعه‌های فرهنگی شهرستان های همدان

Category:

همدان- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اعتبارات مورد نیاز مجموعه‌های فرهنگی شهرستان های همدان تامین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی اسماعیلی جمعه در آئین گشایش موزه صنعت چاپ استان همدان با بیان اینکه در حوزه مفاخر و شهدای همدان کارنامه استان درخشان است، مطرح کرد: اعتبارات مورد نیاز مجموعه‌های فرهنگی شهرستان‌های همدان تأمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه موزه هنرهای معاصر با تأمین اعتبارات لازم افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: بنای ما در دولت سیزدهم تکمیل پروژه‌ها است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تصریح بر اینکه بخش عمده‌ای مطالبات اهالی فرهنگ و هنر را ادا خواهیم کرد، گفت: تا قبل از اتمام دولت یازدهم پروژه‌های بزرگ به وضعیت ثبات و استقرار خواهد رسید.

اسماعیلی با بیان اینکه فرهنگ رکن دولت سیزدهم است و از کم‌توجهی در دوره‌های گذشته خارج شده است، خاطرنشان کرد: نکته عمیق در بودجه آینده در حوزه فرهنگ شکل خواهد گرفت و اتفاقات بزرگی در حوزه فرهنگ شکل خواهد گرفت؛ از سویی، در مجلس نیز این نگاه به حوزه فرهنگ وجود دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه برنامه ما در حوزه صنعت چاپ خودکفایی است، مطرح کرد: ۹۰ درصد نیازمندی‌های حوزه چاپ وارد می‌شود و این زیبنده ایران بزرگ ما نیست.

وی ادامه داد: کارگروه سه جانبه با معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر صمت تشکیل دادیم و برنامه این است که در یک سال و نیم آینده ۸۰ درصد از نیاز کاغذ را تولید کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه صنعت چاپ باید تلاش کند که مشکل کاغذ روزنامه حل شود، مطرح کرد: با استفاده از ظرفیت مازندران و خوزستان تلاش خواهد شد تا مشکل صنعت کاغذ حل شود.

وی با بیان اینکه در صنعت نشر باید به استقلال کامل برسیم، گفت: رئیس جمهور، معاون اول و رئیس بانک مرکزی قول رفع مشکل کاغذ روزنامه‌ها را دادند و ارز آن تخصیص خواهد داد.

اسماعیلی در پایان، با نگاهی به وضعیت صنعت چاپ در همدان نیز مطرح کرد: همدان می‌تواند در حوزه صنعت چاپ حرف‌های جدی برای گفتن داشته باشد. [ منبع ]

Author فرشید قملاغی
محقق در زمینه صنعت چاپ و تبلیغات ، استندهای نمایشگاهی در سال 1389 با استخدام در یک شرکت تبلیغاتی شروع به کار نموده و در حوزه چاپ و استندهای نمایشگاهی و فروشگاهی فعالیت خود را آغاز کرده و بعد از 4 سال فعالیت ، اولین شرکت شخصی خود را به نام نقش و نگار در زمینه استندهای نمایشگاهی و چاپ لارج فرمت و دیجیتال بنا نهاد که این اولین تجربه مدیریت فرشید قملاغی بود اما بهترین و قوی ترین گام را در همان سال اول در این راستا با شرکت مستمر در نمایشگاه های داخلی و خارجی و تحقیق روی انواع زیادی از استندهای نمایشگاهی و فروشگاهی برداشت. در سال 1399 با تاسیس دومین مجموعه تبلیغاتی به نام چاپ و استند آرنیک قدم به دنیای بین المللی گذاشته و آغاز به تحقیق در زمینه چگونگی پیدایش انواع استندهای تبلیغاتی و نمایشگاهی و فروشگاهی و کاربرد آنها نموده تا جایی که برای سهولت کاربران از این دسته تبلیغات ، اولین مرکز تعمیر انواع استندهای نمایشگاهی را بنا نموده