چرم مصنوعی

چاپ چرم مصنوعی چاپی ضد آب میباشد

 

چاپ روی چرم مصنوعی یکی از جدید ترین نوع های چاپ میباشد که با کیفیتی عالی و قابل شستشو هستند البته یاد اور میشود که در بعضی از چاپ ها ماندگاری بالا دارند.

برای انتخاب نوع چاپ باید در نظر داشته باشین که اگر قیمت برای شما مهم است از چاپ اکو سالونت استفاده کنید و اگر ماندگاری رنگ مهم است از چاپ یو وی استفاده کنید.

چاپ روی چرم مصنوعی
چاپ چرم مصنوعی روی جا مدادی و کیف و کفش

 

از جمله کاربرد های این دسته از متریال ها در صنعت کیف و کفش ، مبل سازی ، جامدادی، کوله های ورزشی و … میباشد.

که هزینه ای کمتر نسبت به چاپ ترنس پرنت و وسعت طراحی بیشتر را دارا میباشد و قابلیت چاپ با دی پی آی بالا را دارد.

چاپ چرم جا مدادی
چاپ چرم مصنوعی به صورت تاقه ای انجام پذیر است

 

در صنعت نساجی وقتی میخواهیم پارچه و یا هر متریالی از خانواده را تولید کنیم آنها را به صورت تاقه تولید میکنیم. از این رو تاقه ها به صورت رول های 40 و 50 و 100 متری میباشند در عرض های مختلف.

متریال چرم در طرح های مختلف تولید میشود اما در ابعاد 145 سانتیمتر در 40 متر میباشند که از این رو میتوان طرح های روشن را جهت چاپ انتخاب کرد.

چاپ چرم مصنوعی
بهترین نوع متریال چرم مصنوعی برای چاپ کدام است

 

 

امروزه شاهد انواع متریال ها در صنعت نسازی هستیم اما تعداد اندکی برای چاپ مناسب میباشند که در ادامه نگاهی به تاقه های قابل چاپ می اندازیم.

اول از همه باید بدانید که بهترین کیفیت چاپ را در متریال هایی با زمینه سفید مشاهده خواهید کرد. که باید توجه کتید که حتما پشت چرم مصنوعی نباید دارای پشم باشد زیرا غلطک دستگاه اجازه حرکت را نخواهد داشت.

چرم مصنوعی سوزنی
پیشنهاد ما برای انتخاب بهترین متریال برای چاپ سفید مات سوسماری پشت مارک میباشد و یا متریال هایی از خانواده سوزنی ها
چرم مصنوعی

 

(چرم صنعتی) یکپارچه یا پرداخت برای جایگزین کردن چرم در زمینه‌هایی مانند اثاثه یا لوازم داخلی، لباس، کفش و پارچه و دیگر استفاده‌ها در نظر گرفته شده‌است، برای , چرم، در زمینه‌هایی مانند اثاثه یا لوازم داخلی، لباس، کفش و پارچه و دیگر استفاده می‌کند که در آن پرداخت چرم-مانند لازم است اما جنس اصلی گران یا غیرقابل استفاده به دلایلی اخلاقی است.

تولید مصنوعی «چرم ها» به تازگی تکامل یافته‌است. به طوری که یک پوسته لایه پوشش در بالای یک پلیمر مصنوعی مخلوط قرار می‌گیرد؛ بنابراین در تعریف چرم «مصنوعی» روش‌های تولید دیگر لزوماً نیاز به چرم مخلوط شامل از دانه‌های چرم گاو خام برنزه [پوشش داده شده] و/یا لایه‌های فیبری نیست.

استفاده‌ها در پوشاک و پارچه‌ها

 

 

کاورهای چرمی مصنوعی برای گوشی‌های موبایل.

چرم‌های مصنوعی،از پلاستیک‌ ساخته شده و معمولاً در پوشاک و پارچه‌ها استفاده می‌شود. چرم مصنوعی تحت نام‌های زیادی فروخته می‌شوند از جمله “چرم مصنوعی”، “چرم صنعتی”، “چرم غیر طبیعی”، “چرم PU” و …

 

روش تشخیص چرم مصنوعی و طبیعی

تشخیص چرم مصنوعی و طبیعی همیشه ساده نیست، حتی برای متخصصین. گونه‌هایی از چرم مصنوعی وجود دارند که در نگاه اول نمی‌توان آن‌ها را از چرم طبیعی تشخیص داد. در این‌گونه موارد باید به آزمایشگاه‌ها مراجعه نمود. مطالبی که در ادامه می‌آیند تنها تعدادی از ویژگی‌های کلیدی هستند.

رنگ پشت ماده مورد نظر

 

چرم مصنوعی معمولاً دارای پشتی پارچه ای است که با پوشش پلاستیکی صاف و دانه ای پوشیده شده‌است. چرم طبیعی در پشت فیبری است. اما همچنین چرم‌های مصنوعی ای نیز وجود دارند که پشت آن‌ها همانند چرم طبیعی است.

ساختار دانه

 

الگوی دانه چرم واقعی نسبت به چرم مصنوعی بسیار نامنظم تر است؛ زیرا چرم مصنوعی باید در آن نقش داشته باشد در نتیجه سطح یکنواختتری در آن ایجاد می‌شود.

لبه برش خورده

 

زمانی که چرم مصنوعی برش می‌خورد در آن لبه‌هایی صاف و تمیز به وجود می‌آیند. در حالیکه در چرم طبیعی هنگامی که چرم بریده می‌شود، اثر تقریباً مشابهی دارد. چرم دارای ساختاری فیبری است که می‌تواند تحت یک ذره بین دیده شود. طرف دانه دارای یک لایه فیبر متراکم است و نسبت به مرکز و عقب بیشتر فیبردار می‌شود. در مورد چرم مصنوعی، لایه بالا بسیار متراکم است و بدون فیبر

رفتار در مقابل افزایش دما

 

 با حرارت بالا و به خوبی می‌سوزد، در حالی که چرم فقط می‌درخشد و آتش نمی‌گیرد. چرم مصنوعی سوزانده شده رایحه ای مانند پلاستیکی سوخته دارد، در حالی که چرم طبیعی سوزانده شده رایحه ای مانند موهای سوزانده شده دارد.

انواع

 

 منفذ دار

 

منفذ دار یک گروه از چرم‌های مصنوعی با قابلیت «تنفس» هستند که از یک پوشش پلاستیکی (معمولاً پلی اورتان) چرم جایگزین‌های ساخته شده از یک پوشش پلاستیکی (معمولاً پلی اورتان) در یک لایه پایه فیبر (معمولاً یک پلی استر).

کورفوم

 

اولین  منفذ دار کورفوم بدبخت دوپونت بود که در سال ۱۹۶۳ در نمایشگاه کفش شیکاگو معرفی شد.

کورفوم قطعه مرکزی در غرفه دوپونت در نمایشگاه جهان نیویورک در سال ۱۹۶۴ در شهر نیویورک بود. مزیت‌های اصلی آن نسبت به چرم طبیعی، شد محور DuPont غرفه در سال ۱۹۶۴ نمایشگاه جهانی نیویورک در شهر نیویورک است. آن مزیت عمده بیش چرم طبیعی دوام و پرداخت بسیار براق آن بود که به سادگی می‌توانست با یک لباس مرطوب تمیز شود. بدی‌های آن سختی آن بود که با پوشیدن کم نمی‌شد، و دوام آن و آن بالا براق پایان است که می‌تواند به راحتی تمیز با عدم قابلیت تنفس خوشایند، و اشتباه گرفتن راحت با محصولات غیر منفذ دار ارزان دیگر بود. دوپونت کورفوم را در مکان خود در هیکوری قدیم، تنسی، از سال ۱۹۶۴ تا سال ۱۹۷۱، تولید کرد. بعد از صرف میلیون‌ها دلار بازاریابی محصول به تولیدکنندگان کفش، دوپونت کورفوم را در سال ۱۹۷۱ از بازار بیرون کشید و حقوق آن را به یک شرکت در لهستان فروخت.

امروزه کورفوم همچنان در برخی محصولات، همچون زین سوارکاری محکم و … استفاده می‌شود. کفش‌های کورفوم همچنان در جاهای رسمی که کفش‌های براق قابل توجه اند، محبوب‌اند.

چرم

 

یک شکل از متریال مصنوعی ساخته شده با پوشش پارچه با پایه پلاستیکی است. پارچه می‌تواند از یک فیبر طبیعی یا مصنوعی ساخته شود آنگاه با یک لایه PVC پوشانده شود.

صحافی جلد کتاب‌ها و دوربین‌های قرن ۲۰ ام مثال‌های خوبی از چرم هستند. انواع مختلفی از پوشاک‌های چرمی نیز، وجود دارد.

یکی از بدی‌های پلاستیک «چرم» این است که متخلخل نیست و نمی‌گذارد هوا از آن عبور کند؛ بنابراین عرق می‌تواند انباشته شود اگر برای لباس، روکش صندلی ماشین و … استفاده شود. یکی از مزایای اصلی آن، بخصوص در ماشین‌ها، این است که سرویس کمتری در مقایسه با چرم نیاز دارد و به راحتی نمی‌شکند و محو نمی‌شود.

نام‌های تجاری

 

 

مرسدس بنز 280SE سال 1968 (W108) صندلی‌ها و دوخت درب در MB-Tex آبی

 • کلارینو: مورد استفاده در لباس‌های ورزشی، دستکش‌ها، ماشین‌ها، وسایل خانه، فشن و …
 • فابریکوید: یک برند DuPont، لباس پنبه ای پوشش داده شده با نیتروسلولز
 • کایدکس: یک PVC اکریلیک اسید ساخته شده توسط Kleerdex
 • لریکا: یک ماده اولیه اختراع شده و تولید شده توسط Lorica Sud یک دباغی ایتالیایی.
 • MB-Tex: مورد استفاده در پایه بسیاری از قاب‌های مرسدس بنز
 • Sta-Kleen: یک پلی اورتان با کارایی بالا، برند لوازم خانگی قرار داد بسته با گروه میشل.
 • NuLeather: یک پلی اورتان با کارایی بالا، برند لوازم خانگی قرار داد بسته با گروه میشل.
 • Rexine: یک برند اختصاصی پوشاک چرم بریتانیایی، مورد استفاده در قاب‌های داخل ماشین و صحافی‌های کتاب.
جایگزین‌های پایه گیاهی
 • چرم چوب پنبه: جایگزین طبیعی ساخته شده از پوست درخت بلوط چوب‌پنبه‌ای
 • چرم اقیانوسی: چرم ساخته شده از اشنه دریایی
 • پیناتکس: ساخته شده از برگ‌های آناناس

چاپ چرم مصنوعی

میانگین امتیازات ۵ از ۵