فوم برد

مشاهده نمونه فوم برد

 

فوم برد ها همان تخته شاسی های نرم و سبک هستن که گاها به عنوان دانگلر هم شناخته میشوند و قابلیت برش با طرح دلخواه و دو قطر 5 و 10 میل را دارا میباشند که از زمان پیدایش این دسته از تبلیغات جایگزین مناسب برای استفاده بر روی دیوار نمایشگاه ها شده است.

 

فوم برد 10 میل
فوم برد 5 میل
فوم برد مدل دار
فوم برد
چاپ برای فوم برد
فوم برد مدل دار
فوم برد چیست ؟

 

فوم برد ها از جنس پلی استایرن ( ps ) میاشند که انواع سخت و نرم دارند و جزئی از خانواده استند ها میباشند.

روش ساخت: رنگدانه را به مقداری از آمین و افزودنی‌ها اضافه می‌کنند تا مخلوط مناسب برای غلتک کاری بدست آید.

زمانی که مخلوط به حالتی رسید که به راحتی خرد شود، باقی‌مانده آمین را نیز به ان می‌افزایند.

در صورت وجود رنگدانه‌های آلی لازم است به جای توزیع‌کننده‌های سریع از آسیاب غلتکی افقی استفاده شود.

همچنین، دمای مخلوط باید به ۳۵۰ درجه سانتی گراد برسد. در مرحله بعد در اتمسفر نیتروژن، ایزوسیانات به آهستگی در مدت زمان ۳۰ دقیقه به مخلوط آمین اضافه و به حد کافی هم زده می‌شود.

باید اجازه داد که دمای واکنش گرمازا به ۳۵۰ درجه سانتی گراد برسد و سپس محصول برداشته شود.

 
انواع فوم برد ها کدامند ؟

 

دو دسته کلی 10 میل و 5 میل تقسیم میشوند که هر کدام سایز های مختلفی دارند که ماقصد داریم در ادامه مطلب به آنها اشاره کنیم و نیز همچنین دارای دو نوع بدون چسب و با چسب میباشند که برای کاربرد های خاص طراحی و تولید شده اند.

 

ویژگی های فوم برد چیست؟

 

یکی از برترین ویژگی ها سبک بودن آنها میباشد به طور مثال یک تخته شاسی یک متر مربعی چیزی حدود 3.5 کیلو وزن دارد اما در فوم برد وزن آنها به حدود 400 گرم میرسد.

و از نظر تجدید پذیری و بازیافت به دلیل اینکه از مواد اولیه طبیعی ساخته شده است بسیار زودتر از چوب و پلاستیک جذب محیط زیست میشود و ضرری برای محیط زیست نخواهد داشت.

به دلیل نرم بودن آنها میتوانیم به راحتی خدمات برش با طرح دلخواه را انجام دهیم.

دیگر ویژگی آنها زمانی است که میخواهیم چاپ خود را بچسبانیم خب باید بدانید که همانگونه که قبلا هم گفتیم فوم برد ها از دو نوع چسبدار و ساده موجود میباشند در خصوص ساده معمولا از متریالی استفاده میکنیم که خودش چسب دارد مانند چاپ استیکر ، چاپ پ پ و … حالا چرا گفتیم حتی چسباندن چاپ هم ویژگی حساب میشه در ادامه بع شما میگوییم دلیل این صحبت را .

زمانی ک داریم چاپ و یا پوستر خود را میچسبانیم چون به صورت نصب استیکر خشک انجام میشود پس احتمال داشتن چند هوا زیر کار هستش از این رو نباید نگران این موضوع بود چون با کشیدن کارتک روی هوای زیر چاپ به راحتی از حباب ها از بین خواهند رفت.

 

فوم برد ها در چه سایزی موجود میباشند ؟

 

سایز های استاندارد موجود در بازار ایران عبارت اند از 50*70 – 100*70 – 120*180 – 120*240 – 100 *200 میباشد که در دو رنگ سفید و مشکی موجود میباشد و نیز همچنین در دو قطر 10 میل و 5 میل .

 

برای هرگونه سوال و سفارش در خصوص خدمات چاپ استیکر روی فوم برد میتوانید با مجموعه تبلیغاتی چاپ و استند آرنیک در تماس باشین تیم فنی ما در ساعات اداری پاسخگوی تمامی سوالات شما در این زمینه میباشند.

 

 

 

فوم برد

میانگین امتیازات ۵ از ۵