تاریخ به روز رسانی مارس 30th, 2024

استیکر

چاپ استیکر چیست ؟

 

چاپ استیکر به معنای چاپ تصاویر یا نوشته‌های مورد نظر بر روی برچسب‌های چسبنده است.

در این روش، تصویر یا نوشته مورد نظر را روی رول وینیل چاپ کرده، سپس این برچسب را برش داده و روی سطح دلخواه (مثلاً دیوار، ماشین، محصولات، جعبه ها و …) چسبانده می‌شود. این روش برای تبلیغات، محصولات، برندهای تجاری، رویدادها و بسیاری از استفاده‌های دیگر استفاده می‌شود. چاپ استیکر از تکنولوژی چاپ دیجیتال، چاپ لارج فرمت و چاپ فلکسوگرافی استفاده می‌کند.

 
 
که در سه نوع مات ، براق ، ابریشمی موجود میباشند که در دو نوع پشت طوسی و پشت سفید هستند که قابلیت پوشش لمینیت را دارند.

 

در ادامه توضیحات کلی راجب تمام جزئیات را ارائه خواهیم داد .
چاپ استیکر شیشه مغازه

 

برای شیشه مغازه میتوان از تمام دسته های ذکر شده استفاده کرد و محدودیتی ندارد و فقط لازم به دکر میباشد که حتما باید از روش خیس و کارتک ژله ای برای نصب اقدام نمود.

استیکر با لمینیت
چاپ استیکر کامیون های پخش

 

برای کامیون های پخش بهتر است که از استیکر پشت طوسی استفاده شود و پیشنهاد ما حتما با پوشش لمینیت میباشد.

برای نصب اگر تجربه کافی را دارید حتما از روش خشک استفاده شود ولی اگر مهارت لازم را ندارید نگران نباشید از روش خیس هم میتوان اقدام به نصب کرد.

 

 

استیکر روی ماشین
چاپ استیکر ماشین پخش

 

برای ماشین های پخش هم دقیقا میتوان از روش بالا استفاده کرد فقط با این تفاوت که گاها مشتریان درخواست چاپ سالونت یا یو وی میکنند برای کاور کردن ماشین خود که باید اعلام کنیم که مشگلی در نصب پیش نخواهد آمد و امکان پذیر میباشد.

چاپ استیکر روی ماشین
چاپ استیکر وانت

 

برای وانت های پخش هم دقیقا میتوان از روش بالا استفاده کرد فقط با این تفاوت که گاها مشتریان درخواست چاپ سالونت یا یو وی میکنند برای کاور کردن وانت خود که باید اعلام کنیم که مشگلی در نصب پیش نخواهد آمد و امکان پذیر میباشد.

چاپ روی وانت
چاپ مات کن شیشه

 

مات کن شیشه یکی از زیر دسته های استیکر میباشد که همان لمینیت مات سرد است و قابلیت لمینیت شدن مجدد را ندارد.

برای نصب باید حتما از آب و کف استفاده کرد که به دلیل نازکی آن منجر به پارگی نشود.

مات کن شیشه
چاپ استیکر پله برقی

 

برای پله برقی ها بهتر استن از جنس پشت سفید با لمینیت مات استفاده شود و به روش خیس چسبانده شود .

نکته قابل توجه در نصب چاپ روی پله برقی نوع طراحی آنها میباشد باید دقت زیادی به خرج داده شود.

چاپ پله برقی
چاپ استیکر روی آسانسور

 

 

تبلیغات روی  آسانسور ها یکی از روش های تبلیغاتی میباشد که بیشتر در مجتع های تجاری و اداری مورد کاربرد قرار میگیرد

چاپ استیکر روی آسانسور
چاپ استیکر برش خورده یا کاتر پلاتر

 

برای چاپ هایی با برش های خاص براید از دستگاه کاتر پلاتر استفاده شود و برای نصب هم حتما به روش خیس و با کمک گرفتن از کم چسب امکان پذیر میباشد.

استیکر کاتر پلاتر
چاپ استیکر کرکره

 

برای چاپ کرکره حتما دقت شود که از جنس های پشت طوسی و براق استفاده شود و حتما باید دارای پوشش لمینیت باشد زیرا به دلیل استکاک بالای کرکره اگر از لمینیت استفاده نشود بعد از گذشت حتی یک روز چاپ های ما دارای خط و خش میباشند.

چاپ روی کرکره مغازه
چاپ استیکر کانکس

 

چاپ روی کانکس ها هم دقیقا مشابه کامیون های پخش میباشد که باید دارای پوشش لمینیت باشد. ( در چاپ های اکو سالونت ) به صورت هم خشک و هم خیس قابل نصب است.

چاپ استیکر برای کانکس
چاپ روی هواپیما

 

چاپ روی هواپیما مانند هیچ یک از دسته های دیگه این صنعت نمیباشد و نیازمند تخصص خاص و متریال خاص میباشد. ( فقط از چاپ حرارتی باید استفاده شود ) به صورت خشک  قابل نصب است.

چاپ استیکر روی هواپیما
چاپ استیکر شفاف یا بی رنگ

 

این دسته از چاپ ها مانند مات کن ها میباشند که دقیقا باید برای نصب مثل همان روش پیش رفت یعنی نصب به صورت خیس و با آب و کف.

چاپ استیکر سر لاین

 

جنس خود سر لاین ها از ام دی اف میباشند که باید برای نصب این دسته از محصولات از روش خشک استفاده که و نیز همچنین جنس آنها را تا جای ممکن پشت طوسی انتخاب کنید.

چاپ استیکر سر لاین
چاپ استیکر مخزن

 

جنس انخابی برای تبلیغات روی مخزن ها استیکر میباشد که برای نصب از هر دو صورت خشک و خیس میتوان استفاده کرد.

چاپ روی مخزن
چاپ استیکر برای پالت

 

جنس انخابی برای تبلیغات روی پالت ها استیکر میباشد که برای نصب از روش خشک میتوان استفاده کرد. و پیشنهاد ما استفاده از پوشش لمینیت برای این دسته از تبلیغات میباشد.

چاپ استیکر روی پالت
چاپ استیکر نیمکت استادیوم

 

نیمکت های استادیوم ها به دلیل انحنایی که دارند بهتر است از روش خیس استفاده شود به دلیل نصب آسانتر و برای انتخاب جنس هم میتوانید از تمام دسته های وینیل استفاده کنید

چاپ نیمکت ورزشی
چاپ استیکر ماکت های لارج فرمت

 

پیشتر برای انتخاب نوع چاپ ماکت از پلات لمینیت استفاده میکردند که امروزه وینیل ها انخاب مناسب تری نسبت به نوع قبلی میباشند و برای نصب باید به صورت خشک عمل کرد و بهتره که از پوشش لمینیت استفاده شود.

استیکر ماکت
چاپ استیکر اتوبوس

 

اتوبوس ها مانند یک بیلبورد متحرک میباشند که در سطح شهر بسیارند از این رو بهنرین تبلیغ روی آنها چاپ وینیل یا مش میباشد که باید به صورت خیس نصب شود.

چاپ اتوبوس
چاپ استیکر روی بدنه قطار

 

تبلیغاتی کمرنگ دیده شده به نام بدنه قطار های شهری و بین شهری که نوع چاپ روی این دسته باید براق و پشت طوسی باشد و برای نصب هم به هر دو صورت خیس و خشک امکان پذیر میباشد.

چاپ روی بدنه قطار
چاپ استیکر باکس موتور

 

تبلیغات روی باکس موتور یک نوع تبلیغ کم هزینه میباشد که میتوانید از این راه هم بهره ببرید که برای این دسته به دلیل کوچک بودن سایز چاپ میتوانید از هر نوع چاپی استفاده کنید.

چاپ برای باکس موتور
چاپ استیکر غرفه نمایشگاه

 

غرفه های نمایشگاهی یک نوع تبلیغ هدفمند میباشد که برای بهتر رساندن موضوع کسب کار خود مورد استفاده قرار میگیرد از این رو از استیکر برای لوگو ها و دیواره ها استفاده میشود که باید با روش خشک نصب شود.

چاپ استیکر نمایشگاه
چاپ استیکر ام دی اف

 

ام دی اف ها هم دقیقا مثل سرلاین میباشند و باید از نوع پشت سفید و پشت طوسی استفاده کرد و روش نصب هم به صورت خشک میباشد.

چاپ استیکر روی ام دی اف
چاپ استیکر روی زمین

 

چاپ وینیل برای زمین ها حتما باید دارای پوشش لمینیت باشد و حتما هم باید نوع لمینیت براق باشد. . برای نصب هم میتوانید از هر دو روش استفاده کنید.

چاپ روی زمین
چاپ استیکر یخچال مغازه

 

یخچال های مغازه جزو تبلیغاتی هستند که عموما از سمت کارخانه ها اقدام به اجرا میشود. که برای تبلیغ خود از چاپ وینیل استفاده میکنند که برای نصب میتوان از روش خشک و خیس استفاده کرد و نوع چاپ هم تفاوت چندانی ندارد.

چاپ استیکر روی یخچال مغازه
چاپ استیکر لاکر یا کمد

 

لاکر ها هم جزو دسته ام دی اف ها هستند که باید از چاپ استیکر استفاده شود و به صورت خشک نصب کرد.

چاپ روی کمد ورزشی و لاکر
چاپ استیکر شبنما

 

این دسته از تبلیغات جزو خانواده استیکر ها میباشد با این تفاوت که در طول روز نور را در خود جذب میکند و زمانی که محیط اطراف تاریک باشد از خود نور سبز تولید میکند که باعث جلب توجه بیشتر و راهنمای مسیر میشود.

چاپ استیکر شب نما
چاپ استیکر دیوار

 

گاها مشاهده میکنیم که بجای کاغذ دیواری از وینیل استفاده میشه که این کار درسته توجیه اقتصادی نداره اما کیفیت بسیار بالاتر و تنوع طرح را دارا میباشد به طوری که حتی میتوان طرح دلخواه چاپ کرد.

چاپ روی دیوار
چاپ استیکر ایستگاه اتوبوس

 

ایستگاه اتوبوس هم مانند نیمکت ورزشی ها میماند که باید از دسته چاپ پشت سفید استفاده کرد و برای نصب هم از هر دو روش میتوان استفاده کرد

چاپ استیکر روی ایستگاه اتوبوس
چاپ استیکر آسمان مجازی

 

همانگونه که از اسمشان پیداست به این معنی هست که سقف یک فضایی که نور مستقیم ندارد را با استفاده از چاپ و طرح های مختلف به یک محیط آرامش بخش تبدیل کرد یا به استلاح آسمان مجازی ساخت .

چاپ استیکر آسمان مجازی
امروزه چاپ استیکر

 

به یکی از راه های ساده و به صرفه برای انواع تبلیغات تبدیل شده است و تنوع در آن بسیار بالا می باشد. مزیت این دسته در این است که بسیار مقاوم بوده و می توانید هر طرحی که تمایل دارید را از این طریق به چاپ برسانید.

البته استفاده از کاغذ و دستگاه های خوب و با کیفیت، قطعا در کیفیت چاپ شما تاثیرگذار خواهند بود.

به دلیل اینکه

 

این نوع از چاپ جلوه خاصی دارد و مورد توجه قرار می گیرد، امروزه به عنوان یکی از روش های مدرن تبلیغات از آن استفاده می شود. این سیستم در صنعت بسته بندی بسیار مورد توجه است. در واقع چاپ استیکر را می توان اینگونه توصیف کرد که نوعی کاغذ چسبدار است.

این نوع چاپ که بر روی کاغذی چسبدار انجام می گیرد را م توان بر روی شیشه خودرو ها چسباند . در واقع این چسب از 3 لایه تشکیل شده، یک لایه مات  کوتینگ که جاذب مرکب است و بعد یک لایه پی وی سی سفید و یک لایه چسب که البته یک لایه کاغذ روغنی نیز در زیر چسب قرار گرفته است. هرچه کاغذ با کیفیت تری برای چاپ استفاده کنید، کیفیت کار نهایی شما بالاتر خواهد بود.

شما می توانید از این کاغذها برای پوسترهای تبلیغاتی و تبلیغات محیطی و برچسب های تبلیغاتی برای روی شیشه انواع خودروها استفاده نمایید. از آنجایی که شما می توانید چاپ مورد نظر خود را بر روی آن انجام داده و به عنوان یک هدیه تبلیغاتی برای جلوگیری از آفتاب و به عنوان سایبان پشت شیشه مغازه به افراد تقدیم نمایید.

از مزایای این نوع تبلیغات این است که:

  • بسیار مقاوم می باشد.
  • مات و براق بوده و برای تبلیغات روی شیشه و بدنه خودرو
  • امکان چاپ و به صورت چند لت برای آن وجود دارد.
  • جدا کردن آن از سطح دشوار نخواهد بود.
  • برای تبلیغات بسیار مقرون به صرفه می باشد.
چاپ استیکر

 

یکی دیگر از انواع چاپ به منظور تبلیغات، چاپ استیکر است که نحوه عملکرد آن مانند برچسب هایی است که حتما در دوران کودکی از آنها استفاده کرده اید. که قطعا تمام افراد آن را دیده اند. این نوع چاپ که به چاپ وینیل هم مصطلح می باشد، نازک بوده و جنس آن PVC می باشد که در بخش پشتی آن یک طرح دلخواه چسبدار به چاپ می رسد.

از ویژگی های این نوع چاپ می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • مقاوم در برابر شستشو
  • مقاوم در برابر نور
  • مقاوم در برابر عوامل محیطی مختلف
  • به راحتی جدا نشده و از بین نمی رود.
  • قابلیت چاپ در انواع طرحها و اندازه ها برای آن وجود دارد.

چاپ استیکر را در صورت نیاز می توانید در اندازه های مختلف 106، 127 و همچنین 152 سانتی سفارش داد. همچنین می توان استیکر ها را با دو پایه آب و سالونت برای چاپ، سفارش داد.

سفارش چاپ استیکر

 

در صورتی که تمایل دارید که به منظور تبلیغات مختلف از چاپ استیکر استفاده نمایید، می توانید به سایت چاپ  و استند آرنیک مراجعه کرده و در بخش چاپ ، آیتم استیکر  را انتخاب کرده و به منظور ثبت سفارش  خود، تعداد، طرح و اندازه سفارش خود را مشخص نمایید.

چاپ استیکر  می تواند یک روش تبلیغ بسیار مقرون به صرفه و راحت باشد.

چاپ استیکر

میانگین امتیازات ۵ از ۵