دیجیتال

 

 

 

چاپ دیجیتال به چاپ هایی گفته میشود که در ابعاد کوچک و تعداد کم  باشد که مزایای اصلی این دسته میتوان به کیفیت بالای آنها اشاره کرد و دیگر حسن آنها زمان کمترآماده سازی و چاپ نسبت به چاپ افست میباشد.

در ادامه مطلب ما قصد داریم به  انواع چاپ دیجیتال بپردازیم که در ادامه اشاره ای به این نوع از خدمات کرده ایم

 

 • کارت ویزیت
 • سربرگ
 • بروشور
 • گلاسه
 • تحریر
 • کتاب
 • ریسو
 • لیبل
 • پلات لمینت

تمامی نام های ذکر شده جزء چاپ دیجیتال میباشند و لازم به ذکر است که یاد آور شویم با توجه به کیفیت بالای چاپی که دارند در مقابل قابلیت ماندگاری رنگ پایینتری هم به نسبت دیگر چاپ ها دارند.

 

آشنایی با انواع چاپ دیجیتال و کاربرد آنها

 

 1. چاپ کارت ویزیت دیجیتال

 

فرض کنید که در یک نمایشگاهی هستید و کار ویزیت خود را تمام میکنید یا روز قبل از برگزاری همایش و یا نمایشگاه یا حتی برای یک ملاقات خاص نیاز به کار ویزیت دارید از اونجایی که زمان زیادی نیاز است تا یک کارت ویزیت افست آماده شود و از این رو به سراغ چاپ دیجیتال میرویم که در کوتاه ترین زمان ممکن که گاها به 1 یک ساعت میرسد آماده میشود و در تعداد کم هم قابل سفارش است اما در نظر داشته باشید که هزینه ای بالاتر نسبت به چاپ افست دارد.

 

 1. چاپ سربرگ دیجیتال

 

گاها نیاز داریم به شرکت یا ارگانی و یا حتی شخصی نامه رسمی بدهیم که از این رو بهترین گزینه نوشتن یا تایپ کردن نامه بر روی سربرگ میباشد که برای این اقدام میتوان به دو صورت افست که تعداد زیادی داره و شاید اضافه آنها دیگر به کارمان نیاید و انتخاب دیگر چاپ در تعداد کم میباشد.

 

 1. چاپ بروشور دیجیتال

 

معمولا در مواقعی که میخواهیم کسب و کار خودمان ( تمامی خدمات و محصولات ) را به یک شرکت و یا شخصی معرفی کنیم بهترین گزینه کاغذی چاپ بروشور میباشد که در این خصوص میتوانید تعداد کم هم سفارش بدهیم اگر نیاز به تعداد بالا ندارید.

 

 1. چاپ گلاسه دیجیتال

 

زمانی که ما طرح یک محصول را میخواهی ایراداتشو بگیریم ابتدا به سراغ چاپ یک نمونه میرویم و یا قبل از اینکه چاپ تیراژ را شروع کنیم معمولا از این چاپ استفاده میکنیم به این دلیل که بسیار رنگ نزدیکی دارد به نمونه طراحی شده

 

 1. چاپ ریسو دیجیتال

 

زمانی که ما بخواهیم یک طرح را به صورت سیاه و سفید با تعداد بالا و زمان کم چاپ کنیم بهترین گزینه چاپ ریسو میباشد که عموما به عنوان تراکت هم از آنها یاد میشود و حتی در نمایشگاه ها هم مورد کاربرد قرار میگیرد به عنوان لیست قیمت یا فرم اطلاعات مشتریان.

 

 1. چاپ تحریر دیجیتال

 

زمانی که برای ما کیفیت چندان مهم نباشد به سراغ چاپ روی کاغذ تحریر میرویم البته باید به هزینه آنها هم اشاره بکنیم که کمی کمتر از چاپ گلاسه میباشد و معمولا هم برای آگهی ترحیم هم استفاده میشود و یا برای فاکتور ها مورد کاربرد قرار میگیرد.

 1. چاپ کتاب دیجیتال

 

برای یک همایش یا نمایشگاه ممکن است نیاز به چاپ کتاب خود یا معرفی شرکت را داشته باشین و از طرفی نه وقت لازم را برای دریافت مجوز چاپ افست دارین و نمیخواهید هزینه گزافی پرداخت کنید از این رو بهترین گزینه استفاده از این نوع چاپ کتاب میباشد که در کمترین زمان ممکن انجام میشود.

 

 1. چاپ پلات لمینت دیجیتال

 

وقتی در نمایشگاه یا موزه میخواهیم برای معرفی محصول برگه ای چاپ کنیم بهترین گزینه چاپ پلات لمینت به صورت شیت میباشد که ماندگاری بالا نسبت به بقیه دسته های خود دارد و یا حتی جهت معرفی محصولی که نمایندگاه میدهیم هم مورد کاربرد قرار میگیرد.

 

 1. چاپ لیبل دیجیتال

 

لیبل ها همانگونه که از اسمشان هم میتوان حدس زد به هر کاغذ چسب دداری گفته میشود که جهت تگ دار کردن محصولات به کار گرفته میشود.

 

 

برای هرگونه سوال و سفارش در خصوص خدمات چاپ دیجیتال میتوانید با مجموعه تبلیغاتی چاپ و استند آرنیک در تماس باشین تیم فنی ما در ساعات اداری پاسخگوی تمامی سوالات شما در این زمینه میباشند.