چاپ سولیت چیست ؟

چاپ سولیت پشت طوسی چیست و چه کاربردی در صنعت چاپ لارج فرمت دارد؟

 

برای دانستن و شناختن این متریال پرکاربر از چگونگی فرایند ساخت متریال و نوع کوتینگ و نیز همچنین انواع جوهر چاپ ، دستگاه چاپ مناسب  و … تا انتهای مطلب با ما همراه باشین.

 

چاپ سولیت
چاپ سولیت پشت طوسی
چاپ سولیت چیست ؟
 سولیت چیست ?

 

یک متریال که از جنس پی سی ( نوعی پلاستیک ) و با ترکیبات شیمیایی: 65% پلی وینیل کلرید + 35% پلی اتیلن که طی فرایند کوتینگین محیا شده برای چاپ های دیجیتال ( لارج فرمت ) میباشد.

این متریال دارای سطح چاپ فوق العاده صاف است که آن را برای چاپ با وضوح بالا ایده آل می کند و نیز همچنین نیمه مات بوده که این امر موجب جلوگیری از رفلکس نور و سایه می کند.

 

 چاپ مناسب برای سولیت چیست؟

 

تقریبا به دلیل کیفیت بالای کوتینگی ( سطحی که چاپ انجام میشود ) که دارد اکثر جوهر ها و دستگاه های چاپ میتوانند روی این متریال چاپ کنند که از انواع جوهر میتوان به سالونت،اکوسالونت،uv و لاتکس اشاره کرد که مقرون به صرفه ترین نسبت به کیفیت چاپ سولیت چاپ از نوع اکو سالونت میباشد.

و دستگاههای چاپی که میتوانند روی این متریال چاپ کنند  به شرح یاسلان، میماکی ، اچ پی،کونیکا،اپسون و دیگر دستگاه های چاپ لارج فرمت چینی میباشند که عموما دارای هد های اچ پی مدل dx5 و dx7 هستند اما گاها شاهد هد های لاتکس هم هستیم جهت چاپ که به دلیل هزینه های بالا در ایران زیاد مورد کاربرد قرار نمیگیرد.

 

کاربرد چاپ سولیت

 

اولین کاربرد میتوان به استندهای نمایشگاهی مانند استند رول آپ ، استند پاپ آپ ، استند ایکس ، استند کانتر ایزی ، استند پوستر اسنپ اشاره کرد که عموما این متریال را به عنوان رولاپ بنر هم میشناسیم زیرا ویژگی نیمه خشک بودن سولیت پشت طوسی باعث سهولت کاربر در استفاده از استند رول آپ میشود.

و دیگر کاربرد های این دسته از متریال میتوان به تابلوهای داخلی/خارجی ،  پوسترها ، سوپر مارکت و فروشگاه و غیره اشاره کرد که با توجه به ضد آب بودن سولید حتی در لمپست ها هم مورد کاربرد قرار میگیرد زیرا نوع دوطرفه این محصول هم در بازار های جهانی و ایران موجود میباشد.

 

ماندگاری چاپ سولیت چقدر است ؟

 

در شرایط طبیعی میتوان به جرات گفت که یک سال ماندگاری در فضای بیرون دارد به طوری که به هیچ عنوان شاهد افت کیفیت رنگ نخواهیم بود به دلیل اینکه جذب جوهر بسیار خوبی که دارد و خاصیت ضد آب بودن خود متریال و نیز همچنین مواد خاکستری پشت متریال که کمک بسزایی که جلوگیری از پوسیدگی  زودرس میکند.

نکته ای که باید بهش توجه کرد تا این ماندگاری را به چندین سال تبدیل کرد اول از همه دانستن این موضوع که غیر قابل پاره شدن میباشد و با پوشش لمینت سرد مات ماسه ای یا براق میتوان ماندگاری چاپ خود را بالا برد ( نوع جوهر مصرفی هم تاثییر زیادی در ماندگاری دارد )

 

گرماژ و مدل و ابعاد موجود چاپ سولیت

 

گرماژ : سولید ها در چندین گرماژ برای مصارف مختلف تولید میشوند که به شرح زیر میباشند :

160 میکرون

180 میکرون

220 میکرون

260 میکرون

330 میکرون

 

مدل : مدل های این دسته از متریال کاملا کاربرد آنها را مشخص میکند که به شرح زیر میباشند :

پشت طوسی

پشت سفید

دوطرفه

ابریشمی

 

ابعاد : ابعاد های مختلف چاپ سولیت برای  استفاده های مختلف خریداری میشوند که به شرح زیر میباشند:

عرض 90

عرض 106

عرض 127

عرض 152

عرض 180

در خصوص چاپ و مشاوره و خدمات چاپ سولیت میتوانید با مجموعه تبلیغاتی چاپ و استند آرنیک در تماس باشین

 

ما با مشتریان به عنوان دوستان رفتار میکنیم

 

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵