تاریخ به روز رسانی دسامبر 16th, 2023

چاپ روی هواپیما

 

تاحالا شده به آسمان نگاه کنی !!!

هواپیماها  میتوانند نمای زیبایی در آسمان شهر ما ایجاد کنند البته به شرطی که به زیبایی هرچه تمام تر آنها رو از طرح های مختلف رنگامیزی و چاپ کنیم از طرفی هم وقتی هواپیمای شرکتمان به یک مقصد خارجی و داخلی میرود میتوان بسیار جلب توجه کند و با استفاده از زیبایی که شما برای آنها رقم زده اید تبلیغ بسیار گرانقدری برای شما باشد.

 

 

  همراه ما در شبکه های اجتماعی باشید

 

نمونه چاپ روی بدنه هواپیما مسافربری

 

 

چاپ استیکر هواپیما
چاپ استیکر
انواع چاپ استیکر چیست
برای چاپ هواپیما از کجا باید شروع کرد ؟

 

ابتدا باید یکسری قوانین و اصول اولیه را در این خصوص بدانید که عبارت اند از : اول باید جنس بدنه و رنگ هواپیما ا بدانیم زیرا هر چیزی را نمیتوان روی بدنه چاپ و نصب کرد زیرا با قوانین سختگیرانه هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران روبرو هستیم.

مانند :تاثیر بر مصرف سوخت ،چه تاثیری بر وزن دارد؟، آیا برچسب ها و چسب ها در برابر سرما در ارتفاعات بالا (70- درجه سانتیگراد) مقاوم هستند و سپس در برابر گرمای یک فرودگاه گرمسیری چطور؟ همچنین باید اطمینان حاصل شود که برچسب ها مانع از بازرسی های منظم و غیره نمی شوند.

البته علائم شناسایی، دستورالعمل و هشدار باید در بین همه برچسب ها به خوبی قابل مشاهده باشد. تنها پس از مشخص شدن اینکه تمام مقررات رعایت شده باشد  میتوان گواهینامه و مجوز اجرای پروژه را صادر کرد

 

هر مدل از چاپ روی هواپیما می چسبد ؟

 

جواب صد در صد خیر میباشد زیرا با توجه به شرایط جو موجود در ارتفاعات و شرایط آب و هوای هر کشور و منطقه باید چاپ استیکری در نظر گرفته شود که تمام تست های لازم را با سربلندی انجام داده باشد.

فرشید قملاغی به عنوان یک متخصص چاپ و فنی بعد از تحقیقات لازم در این زمینه به این نتیجه رسیده است که ما در مورد برچسب ها در داخل و اطراف هواپیمای مسافربری خود صحبت می کنیم. نه «برچسب‌ برای  سطل‌ها، چمدان، دیوار، ماشین و شیشه اگر قرار باشد برچسبی ساخته شود، باید آن را با تمام استاندارد های لازم بسازیم.

نمونه چاپ روی بدنه هواپیما آموزشی

 

 

نصب برچسب هواپیما
چاپ هواپیما
چاپ برای هواپیما
توصیه های فنی چاپ روی هواپیما 

 

قبل از اینکه تیم برچسب را اعمال کنیم، نیاز به یک نقشه فنی داریم که تمام جزئیات را برای ما توصیف می کند. برچسب‌ها را نمی‌توان روی هر قطعه‌ای که در طول پرواز گرم می‌شود یا روی هر قسمت متحرکی که به مهندسان زمینی برای انجام تعمیرات بیشتر نیاز دارند نصب کرد . مجموعه چاپ و استند آرنیک تمام تلاش خود را میکند تا در این خصوص هیچ مشگلی پیش نیاید مانند نگاه کردن مسافران به بیرون از پنجره.

 

چگالی چسبندگی خیلی مهم میباشد

 

چاپ روی هواپیما نمی تواند فقط برای یک یا دو پرواز باشد. به همین دلیل متریال مصرفی باید در دماهای بین -75 درجه سانتیگراد تا 110 درجه سانتیگراد آزمایش شود. همچنین باید از اسپری چسب teza در اطراف لبه ها اسپری شود زیرا لبه متریال 65 میکرومتر ضخامت دارد که همین دلیلی برای استفاده از اسپری چسب میباشد به عنوان مثال می‌توانید آن را با یک برچسب کوچک از یک بسته آدامس مقایسه کنید.

اگر در حین نصب روی چاپ حباب افتاد باید چکار کرد ؟

 

چگونه مطمئن می شوید که برچسب تا حد ممکن روی بدنه صاف بدون حباب است؟ بعد از ارزیابی دقیق اگر شاهد حباب در سطح چاپ روی هواپیما بودید باید با استفاده از یک سوزن هوا را خارج کنید زیرا اگر این کار را نکنیم زمانی که هواپیما به پایین ترین دما برسد زیر حباب ها یخ میزند و همین امر باعث کنده شدن چاپ از روی بدنه هواپیما میشود.

نمونه نصب چاپ روی بدنه هواپیما 

 

 

نصب وینیل روی بدنه هواپیما
انواع چاپ برای بدنه هواپیما
چاپ برای هواپیما
نوع چاپ و متریال برای چاپ روی هواپیما چیست ؟

 

نوع متریال باید حتما  استیکر 3m ( با استیکر های معمولی موجود در بازار متفاوت میباشد )باشد و برای چاپ حتما و حتما باید یا از نوع چاپ یو وی و یا چاپ سابلیمیشن ترنسپرنت حرارتی باشد زیرا زمانی که به سرد ترین نقطه برسیم با توجه به اینکه انواع دیگر چاپ ها واتر بیس میباشند به سرعت جوهر یخ میزند و به صورت تکه ای از روی بدنه هواپیما بلند خواهد شد.

 

روش نصب چاپ روی هواپیما چگونه میباشد ؟

 

ابتدا بعد از داشتن یک طرح مهندسی شده و دیتیل های کامل به سراغ نصب میرویم به طوری که ابتدا باید تمام تیکه ها را با استفاده از چسب کاغذی کنار هم بچینیم زیرا هیچ جای اشتباهی در نصب استیکر روی هواپیما نداریم بعد با استفاده از مشعل های حرارتی یا سشوار صنعتی که دما قابل تنظیم باشد مانند یک پازل شروع به نصب با روش خشک مخصوص چاپ های ترنسپرنت میکنیم .

 

آخرین توصیه چاپ روی هواپیما !!! 

 

به هیچ عنوان از استیکر های معمولی سفید و شیشه ای در این نوع از خدمات نباید استفاده کرد زیرا یک اشتباه کوچک در این خصوص میتواند منجر به حوادث غیر قابل جبران شود و بهترین نوع چاپ که توصیه خود شرکت سازنده میباشد استفاده از چاپ حرارتی ترنسپرنت میباشد.

امید بر آن است که این مطلب توانسته باشد کمکی در راستای بهبود اطلاعات عمومی تبلیغات در صنعت هوانوردی کرده باشد و از همه متخصصین خواهشمندیم جهت تکمیل کردن این اطلاعات مارا یاری کنند.

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵